مشاوره رایگان
عمل جراحی ایجاد چاله صورت چیست؟

جراحی ایجاد چاله صورت

زمان تقریبی مطالعه: ۲ دقیقه

عمل جراحی ایجاد چاله صورت نوعی عمل جراحی است ‌که هدف از انجام آن، ایجاد چاله در گونه می‌باشد. چاله‌­های طبیعی به موجب نقصی کوچک در عضلات گونه ایجاد می‌­شوند و جراح می‌­تواند این پدیده را با ایجاد حفره‌ای کوچک در دیواره گونه شبیه­‌سازی کند. این عمل جراحی در درون دهان انجام می‌شود، بنابراین اثر زخمی در بیرون از آن وجود نخواهد داشت.

عمل جراحی ایجاد چاله صورت مذکور در طی سال­‌های اخیر طرفدارهای زیادی پیدا کرده است و افراد زیادی به دنبال زیباسازی لبخندهای خود هستند. این عمل جراحی نسبتاً سبک بوده و در صورتی که توسط جراحی ماهر انجام شود، به احتمال زیاد مشکلی برای فرد ایجاد نخواهد کرد. چاله­‌های ایجاد شده در ابتدا به طور دائم قابل مشاهده هستند، اما پس از چند هفته حالتی طبیعی به خود گرفته و تنها در حین لبخند زدن نمایان می­‌شوند.

مدت زمان درمان

پس از انجام این عمل جراحی ایجاد چاله صورت، فرد از 3 تا 5 روز شاهد مقداری تورم خواهد بود. پس از گذشت این مدت زمان، تورم فروکش خواهد کرد اما تا حدود 4 هفته آتی، چاله صورت حالتی ثابت خواهد داشت و بدون لبخند زدن نیز قابل مشاهده خواهد بود. پس از گذشت 6 تا 8 هفته، چاله صورت حالت طبیعی به خود خواهد گرفت و تنها با لبخند زدن نمایان خواهد شد.

پاراکلینیک‌های مرتبط

از فرد خواسته خواهد شد تا آزمایش‌­هایی همچون آزمایش خون را انجام دهد و همچنین ممکن است به تصویربرداری از ناحیه مورد نظر احتیاج باشد.

مراقبت‌های قبل از عمل، فرآیند عمل، مراقبت‌های بعد از عمل

قبل از عمل

پیش از انجام عمل جراحی ایجاد چاله صورت، دهان شستشو داده می­‌شود تا از عفونت جلوگیری شود. ضمناً از فرد می‌خواهند که پیش از انجام این عمل جراحی، از دود سیگار دوری کند.

فرآیند عمل

پس از بی‌­حسی، نقطه‌ه­ایی که چاله در آن ایجاد خواهد شد مشخص می‌­شود و فرد آن را مشاهده می­‌کند تا تایید کند که از جایگاه آن راضی است یا خیر.

پس از بی‌­حسی کامل گونه­‌ها، جراح کار خود را آغاز می‌­کند. دهان باز شده و جراح با استفاده از یک ابزار به‌خصوص، بخشی از دیواره درونی گونه را جدا می­‌کند. این ابزار بخش کوچکی از بافت گونه را جدا کرده و به پوست گونه اجازه این را می‌­دهد که در این قسمت دچار فرورفتگی شود. سپس با استفاده از بخیه، محل جراحی بسته می‌­شود.

عمل جراحی ایجاد چاله صورت تحت بی‌­حسی موضعی انجام شده و 30 تا 60 دقیقه به طول می‌انجامد.

بعد از عمل

لازم است که فرد پس از انجام عمل از غذاها و نوشیدنی­‌هایی که محل جراحی را اذیت می­‌کنند اجتناب ورزیده و آنتی‌­بیوتیک­‌های تجویز شده توسط پزشک را مصرف کند.

نکات مهم در مورد عمل

ریسک‌های احتمالی این عمل عبارتند از:

  • عفونت
  • نارضایتی از نتایج
  • از بین رفتن چاله­‌ها و نیاز به انجام دوباره عمل

عمل جراحی ایجاد چاله صورت برای چه کسانی تجویز می‌شود؟

  • آقایان و خانم­‌هایی که می­‌خواهند چاله صورت داشته باشند
  • افرادی که صورت گردی داشته و خواهان زیباتر کردن صورت خود هستند

مدت زمان بستری

احتیاجی به بستری شدن وجود نخواهد داشت.

background-svg

جزئیات هزنیه ها

تعداد همراهان

1

پرسش های متداول

آیا می‌توان از ریسک‌هایی که این عمل با خود به همراه دارد جلوگیری کرد؟

از آن‌جایی که هر فرد با فرد دیگر تفاوت دارد، لازم است که پزشک شما ریسک­‌های این عمل را به طور شخصی برای شما توضیح دهد. این ریسک­‌ها معمولاً کوچک بوده و قابل پیشگیری هستند. لازم به ذکر است که این عمل جراحی در اکثر اوقات موفقیت­‌آمیز خواهد بود.

چگونه می‌توانم خود را برای انجام این عمل جراحی آماده کنم؟

همانند همه عمل­‌های جراحی، از شما خواسته خواهد شد که از برخی موارد همچون سیگار و داروهای رقیق­‌کننده خون پرهیز کنید. همچنین ممکن است از شما خواسته شود که نوعی آنتی­بیوتیک مصرف کنید تا از عفونت جلوگیری به عمل آید. همچنین لازم است که دهان شما مورد شستشو قرار گیرد تا باکتری­‌هایی که در این ناحیه سکنی گزیده‌­اند، پاکسازی شوند.

این عمل جراحی برای چه افرادی مناسب است؟

افرادی که از سلامت کافی برخوردار باشند، می­‌توانند این عمل جراحی را انجام دهند. در طول اولین جلسه‌ه­ایی که با پزشک خود خواهید داشت، وضعیت فیزیکی و ذهنی شما مورد بررسی قرار خواهد گرفت. همچنین انتظارات شما از انجام این عمل جراحی شنیده خواهند شد.

از انتخاب شما بسیار متشکریم ،‌خواهشا یکی از راه های زیر جهت دریافت مشاوره رایگان انتخاب نمایید

WeCreativez WhatsApp Support
تیم پیشیپانی روشا ۲۴ ساعت هر روز همراه شما هست میتوانید سوال شما از ما بپرسید
سلام ! چطور میتونم کمکتون کنم؟