مشاوره رایگان
پیوند ابرو طبیعی

پیوند ابروی طبیعی

زمان تقریبی مطالعه: ۳ دقیقه

ابروها نقش مهمی در زیبایی چهره شما دارند. با بهبود تکنیک‌هاي جراحی، تمايل به پیوند ابروی طبیعی نیز افزایش پیدا کرده است. برای نتیجه مناسب شناخت آناتومی صورت، توانایی طراحی ابرو، مهارت خارج‌سازی و کاشت موها نیاز است. دو روش براي پیوند ابرو به نام‌هاي FUT و FUE وجود دارد. در روش FUT نواری از فولیکول‌های مو از پشت سر خارج می‌شود و در FUE فوليكول‌ها به صورت تكي جدا می‌شوند.

مدت زمان درمان پیوند ابرو طبیعی

دوران نقاهت حدود 24 ساعت بعد از فرآیند به سر می‌رسد. اما نتایج نهایی پیوند ابروی طبیعی حداقل 8 ماه بعد پدیدار خواهد شد.

پاراکلینیک‌های مرتبط با پیوند ابرو طبیعی

این فرآیند نیاز به آزمایش خون ندارد. گاهی برای رد بیماری‌های ویروسی مثل HIV، هپاتیت B و هپاتیت C لازم خواهد بود. در صورت سابقه بیماری، حساسیت دارویی به مواد بی‌حس‌کننده به پزشک اطلاع دهید.

مراقبت‌های قبل از عمل، فرآیند عمل، مراقبت‌های بعد از عمل

پیوند ابرو طبیعی

قبل عمل

در مرحله اول انتظارات خود را با پزشک در میان بگذارید. سپس از او بخواهید نتیجه احتمالی با شرایط شما را ترسیم کند. با این کار انتظارات شما با نتیجه واقعی تطابق پیدا می‌کند. چراکه لازم است محدودیت‌های پیوند ابروی طبیعی را درک کنید. ممکن است برای به دست آوردن تراکم موردنظر، به چند جلسه کاشت نیاز داشته باشید. از 2 هفته قبل عمل سیگار نکشید. قبل از عمل آسپرین و داروهای رقیق‌کننده خون را با مشورت پزشک قطع کنید.

چگونگی انجام عمل پیوند ابروی طبیعی

در قدم اول بی‌حسی ابرو و نواحی اطراف به صورت موضعی انجام می‌شود. با توجه به شرایط بیمار، از ناحیه دهنده مو چند فولیکول یا تکه‌ای از بافت جدا می‌شود. حدود 400-250 تار مو برای هر ابرو لازم است. باید بهترین ناحیه از جهت شباهت بافت و ضخامت مو انتخاب شود. حدود ابرو طراحی می‌شود. نوبت به کاشت موها با عمق، طول و جهت مناسب می‌رسد. ابرو از سه قسمت سر، بدنه و دم تشکیل شده است. در هر ناحیه شرایط کاشت متفاوت است. مثلا برای سر ابرو، جهت عمودی خواهد بود.

بعد از عمل

پس از فرآیند، ناحیه دهنده مو به مدت 2 روز پانسمان می‌شود. اما ناحیه گیرنده باز می‌ماند. باید هر 3-2 ساعت از محلول تجویزشده روی ابرو اسپری کنید. کبودی و تورم حداقل برای یک هفته باقی می‌ماند. داروهای تجویزشده مانند آنتی‌بیوتیک، مسکن و احتمالا کورتون خوراکی را منظم مصرف کنید. کورتون برای جلوگیری از پس زدن پیوند ابروی طبیعی تجویز می‌شود. بعد از 2 روز اجازه آرایش چشم خود را دارید. برای آرایش ابرو تا بعد از ریختن پوسته‌های اضافی ابرو صبر کنید. حدود 3 روز بعد از کاشت یعنی زمان برداشتن پانسمان سر، موهای خود را بشویید. نوعی ژل مو تجویز می‌شود تا بعد از 3 هفته روی موهای ابرو بمالید. این ژل کمک می‌کند تا موی پیوند شده در جهت مشخصی رشد کند.

نکات مهم درمورد عمل پیوند ابرو طبیعی

در ابتدا تقریبا همه موهای پیوندی ابرو شما خواهند ریخت. رشد مجدد آن‌ها از 4-3 ماه بعد به صورت ظاهری دیده می‌شود. حدود 6-4 ماه بعد، تعداد و ضخامت موها افزایش می‌یابد. عوارض احتمالی کاشت ابرو تفاوت رنگ، بافت، مسیر رشد و سرعت آن با موهای اصلی ابروی شما خواهد بود.بروز این عوارض تا حد زیادی به مهارت پزشک و کیفیت ابزار و مواد استفاده شده دارد. بعد از رشد موها هر چهار روز یک بار نیاز به اصلاح ابرو دارید. عفونت، فولیکولیت و اسکار از عوارض نادر این عمل هستند.

پیوند ابروی طبیعی به چه کسانی توصیه می‌شود؟

برای افرادی که:

  • زیبایی ابرو
  • مشکلات مادرزادی
  •  سوختگی ابرو
  • اسکار در محل ابرو به علت تروما، جراحی و تتو
  • کندن موی ابرو یا تریکوتیلومانیا
  • آلوپسی ابرو
  • پس از شیمی‌درمانی و رادیوتراپی

مدت زمان بستری برای پیوند ابرو طبیعی

این عمل نیاز به بیهوشی عمومی و بستری در بیمارستان ندارد.

پایه

شروع قیمت ها از
$616

ترانسفر فرودگاهی و درون شهری

مترجم درمانی همراه

پشتیبانی ۲۴ ساعته

نوبت‌گیری پزشک VIP

اخذ ویزا

ارائه سیم کارت به همراه اینترنت

جراحی در دی کلینیک

ارائه تور تهران‌گردی

اقتصادی

شروع قیمت ها از
$664

ترانسفر فرودگاهی و درون شهری

مترجم درمانی همراه

پشتیبانی ۲۴ ساعته

نوبت‌گیری پزشک VIP

اخذ ویزا

ارائه سیم کارت به همراه اینترنت

جراحی در دی کلینیک

۲ روز اقامت در هتل ۳ ستاره

ارائه تور تهران‌گردی

ویژه

شروع قیمت ها از
$696

ترانسفر فرودگاهی و درون شهری

مترجم درمانی همراه

پشتیبانی ۲۴ ساعته

نوبت‌گیری پزشک VIP

اخذ ویزا

ارائه سیم کارت به همراه اینترنت

جراحی در دی کلینیک

۲ روز اقامت در هتل ۵ ستاره

ارائه تور تهران‌گردی

background-svg

جزئیات هزنیه ها

تعداد همراهان

1

پرسش های متداول

آیا آقایان هم می‌توانند کاشت ابرو انجام دهند؟

بله! ابرو، ابرو است دیگر. محدودیت جنسیتی وجود ندارد. از آن‌جا که ابرو یکی از اعضای مهم صورت آقایان به شمار می‌رود، به آن‌ها توصیه می‌کنیم. آقایان هم ممکن است به علت مشکلات مادرزادی و یا تصادف و سوختگی ابروی خود را از دست بدهند.

آیا پیوند ابروی طبیعی ماندگار است؟

اگرچه در ابتدا بعد از گذشت چند هفته همه موهای ابرو می‌ریزند و حدود 3 ماه بعد از پیوند به مرور از ریشه جوانه می‌زنند. به صورت کلی تمام موهای پیوند شده دوباره رشد نمی‌کنند و ممکن است برای تراکم بیشتر نیاز به ترمیم پیوند داشته باشید.

کاشت ابرو بهتر است یا هاشور؟

پاسخ به این سوال بسیار سلیقه‌ای و شخصی است. شما با کمک هاشور می‌توانید هر مدل ابرویی که می‌خواهید را طرح بزنیند. اما علی‌رغم این که کاشت ابرو در طراحی محدودیت دارد، به علت ظاهر طبیعی طرفداران بسیاری دارد. هاشور به شما ابرویی یکنواخت و مصنوعی می‌دهد و هر چند وقت یکبار نیاز به ترمیم دارد. حال آن‌که کاشت ابرو فقط تا زمان تکمیل شدن تراکم، نیاز به ترمیم دارد.

کدام روش برای پیوند ابرو بهتر است؟

دو روش عمده برای پیوند ابروی طبیعی وجود دارد. هر روش با توجه به شرایط پوست و موی شما و انتظاراتی که از نتیجه دارید، کاربرد دارد. پزشک با توجه به این مسائل و پس از مشورت با شما روش مناسب را انتخاب می‌کند. در حال حاضر روش FUE که با کاشت فولیکول‌های مو به صورت تک‌تک همراه است، بیشتر انجام می‌شود.

از انتخاب شما بسیار متشکریم ،‌خواهشا یکی از راه های زیر جهت دریافت مشاوره رایگان انتخاب نمایید

WeCreativez WhatsApp Support
تیم پیشیپانی روشا ۲۴ ساعت هر روز همراه شما هست میتوانید سوال شما از ما بپرسید
سلام ! چطور میتونم کمکتون کنم؟