مشاوره رایگان
لازک

جراحی لازک

زمان تقریبی مطالعه: ۳ دقیقه

جراحی لازک (LASEK) گونه‌ای جراحی است که برای اصلاح بینایی انجام می‌شود. جراحی لازک ترکیبی است از ترفندهای جراحی لیزیک (LASIK) و جراحی پی‌آر‌کی (PRK).

لازک نیز مانند دیگر جراحی‌های انجام شده بر روی چشم، توانایی اصلاح نزدیک‌بینی، دوربینی و آستیگماتیسم را دارد. احتمال خشکی چشم پس از لازک کمتر از احتمال خشکی چشم پس از لیزیک است.

لازک برای افراد دارای قرنیه نازک مناسب است، زیرا این جراحی بر خلاف جراحی لیزیک نیازی به ایجاد فلپ بر روی قرنیه ندارد. در این جراحی، به جای ایجاد فلپ، با استفاده از یک تیغ برشی بر روی قرنیه ایجاد می‌‎شود؛ سپس لایه خارجی قرنیه برداشته شده و قرنیه با استفاده از لیزر شکل داده می‌شود.

مدت زمان درمان

پس از انجام عمل لازک، فرد برای حدود 2 روز دردی را تجربه خواهد کرد و در 1 تا 2 هفته شاهد بازگشت بینایی خود خواهد بود. معمولاً یک لنز تماسی و قطره‌های چشمی برای فرد تجویز می‌شود تا در دوران بهبود از آن‌ها استفاده کند.

پاراکلینیک‌های مرتبط

پیش از عمل جراحی لازک، پزشک چشمان فرد را مورد بررسی قرار خواهد داد تا مطمئن شود که چشمان او به مقدار کافی سالم هستند و می‌توان این جراحی را برروی آن‌ها انجام داد. پزشک در طول این معاینه به بررسی این خواهد پرداخت که آیا چشم‌ها به اندازه کافی خیس هستند یا خیر و همچنین انحنای چشم‌ها مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

مراقبت‌های قبل از عمل، فرآیند عمل، مراقبت‌های بعد از عمل

قبل از عمل

تا 24 ساعت پیش از عمل جراحی، از لوازم آرایش چشم و از محصولات دارای الکل همچون ادکلن و افترشیو اجتناب ورزیده و تمامی داروها و مکمل‌های مصرفی خود را پزشک درمیان بگذارید.

فرآیند عمل

برشی بر روی چشم ایجاد می‌شود؛ لایه بیرونی قرنیه برداشته شده و قرنیه با استفاده از یک محلول الکلی نرم می‌شود. سپس با استفاده از یک دستگاه لیزر اکسایمر، قسمت‌هایی از بافت قرنیه برداشته شده و قرنیه به شکل دلخواه تغییر می‌یابد. تفاوت این فرآیند با عمل لیزیک در آن است که در لیزیک، لایه بیرونی در قالب یک فلپ به عقب کشیده می‌شود و سپس دوباره به جای خود باز می‌گردد، اما در عمل لازک این مرحله وجود ندارد.

عمل لازک تحت بی‌حسی موضعی انجام شده و از 30 تا 60 دقیقه به طول می‌انجامد.

بعد از عمل

عمل لازک نسبت به عمل لیزیک، نیازمند مراقبت‌های بیشتری است. ممکن است برخی از افراد در چشمی که مورد عمل قرار گرفته است، حس سوزش یا خارش داشته باشند. لازم به ذکر است که فرد نباید چشمان خود را بمالد و همچنین باید تا 24 ساعت پس از جراحی، از دوش گرفتن و شستن موهای خود اجتناب ورزد.

نکات مهم در مورد عمل

اکثر افراد پس از انجام این عمل جراحی، به دید 20/20 یا بهتر دست یافته و تقریباً تمامی افراد به دید 40/20 یا بهتر دست خواهند یافت.

این عمل برای افراد زیر پیشنهاد نمی‌شود:

ریسک‌های احتمالی جراحی لازک عبارتند از:

  • عفونت
  • از دست دادن بینایی
  • خطای اصلاح (جداسازی بیش از حد یا کم)
  • رشد لایه بیرونی به درون قرنیه

جراحی لازک برای چه کسانی توصیه می‌شود؟

افرادی که نیاز به اصلاح نزدیک‌بینی، دوربینی و آستیگماتیسم دارند.

مدت زمان بستری

این جراحی نیازی به بستری ندارد.

پایه

جراحی لازک
شروع قیمت ها از
$720

ترانسفر فرودگاهی و درون شهری

مترجم درمانی همراه

پشتیبانی ۲۴ ساعته

نوبت‌گیری پزشک VIP

اخذ ویزا

ارائه سیم کارت به همراه اینترنت

ارائه تور تهران‌گردی

اقتصادی

جراحی لازک
شروع قیمت ها از
$768

ترانسفر فرودگاهی و درون شهری

مترجم درمانی همراه

پشتیبانی ۲۴ ساعته

نوبت‌گیری پزشک VIP

اخذ ویزا

ارائه سیم کارت به همراه اینترنت

جراحی در دی کلینیک

۲ روز اقامت در هتل ۳ ستاره

ارائه تور تهران‌گردی

ویژه

جراحی لازک
شروع قیمت ها از
$800

ترانسفر فرودگاهی و درون شهری

مترجم درمانی همراه

پشتیبانی ۲۴ ساعته

نوبت‌گیری پزشک VIP

اخذ ویزا

ارائه سیم کارت به همراه اینترنت

جراحی در دی کلینیک

۲ روز اقامت در هتل ۵ ستاره

ارائه تور تهران‌گردی

background-svg

جزئیات هزنیه ها

تعداد همراهان

1

پرسش های متداول

لازک نسبت به لیزیک چه مزایایی دارد؟

در عمل لازک ثبات قرنیه حفظ می‌شود، زیرا لازم نیست که بر روی چشم فلپ ایجاد شود. این باعث می‌شود که مشکلات مربوط به فلپ در عمل لازک وجود نداشته باشند. در ضمن، برخی از افرادی که قصد انجام عمل لیزیک را دارند، به دلیل نازک بون قرنیه مجاز به انجام آن نخواهند بود؛ این در حالی است که عمل لازک می‌تواند برای این افراد مفید باشد.

آیا دوره بهبود لازک همانند لیزیک است؟

خیر، بازگشت بینایی فرد در عمل لازک یک تا دو هفته طول می‌کشد، در حالی که این زمان برای عمل لیزیک 48 ساعت است.

لازک چه تفاوتی با لیزیک دارد؟

در جراحی لازک، پزشک لایه بیرونی چشم را کنار زده و به قرنیه شکل می‌دهد. سپس لایه مذکور سرجای خود گذاشته می‌شود تا از چشم حفاظت کند. همچنین فرد از یک لنز محافظتی برای 3 تا 4 روز استفاده خواهد کرد تا چشم وی بهبود یابد.

اما در جراحی لیزیک، پزشک با استفاده از لیزر، یک فلپ بر روی چشم ایجاد می‌کند. در جراحی لازک، این فلپ ایجاد نمی‌شود. پس از شکل‌دهی به قرنیه، فلپ به جای اولیه خود باز می‌گردد.

از انتخاب شما بسیار متشکریم ،‌خواهشا یکی از راه های زیر جهت دریافت مشاوره رایگان انتخاب نمایید

WeCreativez WhatsApp Support
تیم پیشیپانی روشا ۲۴ ساعت هر روز همراه شما هست میتوانید سوال شما از ما بپرسید
سلام ! چطور میتونم کمکتون کنم؟